0

ACEM HALISI ÇİÇEK TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

ACEM HALISI ÇİÇEK TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

PAKET İÇERİSİNDE + 100 ADET TOHUM BULUNUR

Acem halısı ülkemiz iklimine en uygun çiçekli yayılıcılardan biridir. Bitki kısa süreli ve ağır olmayan yaya trafiğini kaldırabilir. Ancak üzerine basılması tercih edilmez. Bu nedenle üzerinde yaya trafiği olmayan alanlara, yaz kış yeşil ve çiçekli bir yerörtücü olarak düşünülebilir. Kol atarak ilerleyen acem halısı çiçeği, sukkulent yapıdaki sürgünlerini bir engelle ya da eşikle karılaştığında 85 ve üzeri bir mesafe uzatabilir. Bu da karşılaştığı eşiklerde çiçekten bir şelale gibi sarkmasına sebep olur. Birki sarktığı yerden zemine ulaşırsa hiç ara vermeden yayılmaya devam eder.

Kuraklığan ve bakımsızlığa çok yüksek dayanıklılığı olduğundan 1 yıl hiç bakım yapmasanız dahi o gelişimini ve çiçeklenmesini sürdürmeye devam eder.

Bitki uzun çiçeklenme döneminde tek bir yaprağı dahi görünmeyecek yoğunlukta yarı fosforlu binlerce çiçek açar. Bitkiyi etkileyecek böcek ve zararlısı yoktur.

Mezembryathemum, yani Yunancada, Mezembrya =ÖĞLEN ve anthemon=ÇİÇEK kelimelerinin birleşmesinden oluşan adından da anlaşılacağı gibi, öğlen çiçeğidir. Sadece güneş gördüğünde açan bu akıl almaz çiçekler, güneşin gitmesi ile kapanırlar. Bu nedenle bol güneş gören bir yere ekmenizde fayda var. Yapısından dolayı, bahçedeki kot farkından oluşan ya da saksının kenar sınırına geldiğinde yayılıcı olan bu bitki yarı sarkma eğilimi gösterir. Saksı kenarlarından, ya da bahçedeki kotlardan sarkan bitki, çiçeklenme döneminde görsel bir şölendir.

Kurak, verimsiz topraklarda hızla gelişen bitki, soğuğa karşıda çetin ve dayanıklıdır. Kapanan çiçekler, gece oluşabilecek donlara dahi dayanıklı olup, bir sonraki gün güneşi görmeleri ile yeniden açacaktır.

Dikim Yeri:  Güneşli
Önerilen:  Saksı ve çiçek tarhları
Toprak:  Geçirgenliği yüksek, orta verimli toprak
Büyüme Hızı:  Hızlı
Çiçeklenme Dönemi:  Bahar sonu - Yaz başı
Bitkinin Maks. Eni:  85 cm
Bitkinin Maks. Boyu:  17 cm
Dona Dayanıklılık:  Donlara yarı dayanıklı
İklim Kuşağı
Ömrü:  Çok yıllık

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ VE TAZE OLARAK PAKETLENMİŞTİR

 

 

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.