0

AFRİKA MAVİ SALKIM BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 3 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

AFRİKA MAVİ SALKIM AĞACI 3 TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

Duyar gibiyiz, hem inanılmaz bir bonsai yetiştirmek istiyorsunuz, hem bakımı, büyütmesi kolay olsun istiyorsunuz, yıllarca beklemek size göre değil, ah evet bir de hem gözünüze hem de kokusuyla ruhunuza hitap etsin istiyorsunuz. Bu bonsai öyle bir de ağaç olmalı ki kısa zamanda kıvrılan dalları, eğilen gövdesi yüz yıllık bir ağacı anımsatsın, evet evet bir de hemen tohumdan çıkıp filizlensin. Biz buna HAYIR derdik ama tabiat Afrika'nın en görkemli Jacaranda mavi devine en yakın seçeneği hem de yukarıdaki tüm isteklerinize EVET diyerek Wisteria ağacı ile veriyor. Bu çok nadide ağacın ne kadar çabuk yetişip şekillenişine şaşıracaksınız.


Tohum ekimi

Yıl boyu kapalı mekanda, son donlar geçtikten sonra dış mekanda ekimi yapılabilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Yetiştirmek için ılık suya 24 saat tohumalarınızı yatırın. Saksıya dere kumu doldurup, tohumları yerleştirdikten sonra bir miktar kumu eleyerek, ince kumu tohumların üzerine azıcık serpin. Tohumları gömmeyin sadece üzerleri kapanacak kadar ince kumla örtün. Hafif hafif toprak suya doyana kadar sulayın tohumu yerinden oynatmamaya çalışın. Püf noktası tohumu ekmeden öce saksıdaki toprağı iyice sulamak ve sonra tohumu ekip, üzerini hafifçe elenmiş kumla örtmektir.  Tohumlar kısa sürede filizlenir. İkinci yapraklarını verdiklerinde kalıcı yerlerine alabilirsiniz. İdeal toprak eşit oranlarda karıştırılmış dere kumu, bahçe toprağı ve funda torfudur. İyi bakımla yılda 80 cm büyür. Dona karşı dayanabildikleri halde ilk bir, iki yıl korumak akıllıca olur. Uzun süreli kuraklığa dayanabilirler. Bonsai olarak yetiştirmeyi düşündüğünüzde, kökler kısıtlı saksı imkanlarında yeterince besin alamayacaklarından her iki hafta da bir gübrelemek gerekir. Elenmiş özel organik gübre, sıvı gübreler ve benzeri kökleri yakmayacak gübreler kullanılabilir. 

Bakımı ve diğer bilgiler

İyi bakımla yılda 80 cm büyür. Dona karşı dayanabildikleri halde ilk bir, iki yıl korumak akıllıca olur. Uzun süreli kuraklığa dayanabilirler. Bonsai olarak yetiştirmeyi düşündüğünüzde, kökler kısıtlı saksı imkânlarında yeterince besin alamayacaklarından her iki hafta da bir gübrelemek gerekir. Elenmiş özel organik gübre, sıvı gübreler ve benzeri kökleri yakmayacak gübreler kullanılabilir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksıya uygun bonsai bitkisi, bordür ve tarhlar uygun.

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.