0

ALEV KIRMIZI BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 10 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET (

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

ALEV KIRMIZI ACER RUBRUM AĞACI  BONSAİ 10 TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

Bonsai uygulamalarına uygun red maple acer rubrum . Acer rubrum, Red Maple, genel adı ile KIRMIZI Akçaağaç. Doğal yaşam alanında 30 metre boylanabilen nadide bir örnek. Mükemmel bir bonsai ağacı.

Hızlı büyüyen, önceleri piramit sonra ise oval bir tepe yapısına kavuşan ağaç, benzersiz yaprak yapısı ve kırmızı geçişleri ile göz doldurur. Herşey baharla başlar, dallardan su yeşili filizlenen yapraklar, bahar ilerledikçe koyulaşarak canlı derin taze bir yeşile döner, takip eden yazla birlikte, göz alan alev kırmızısı rengini almışlardır artık, sonbaharda sizi bir kez daha nefessiz bırakacak olan portakal rengine ve en son olarak da beyaza yakın parlak bir altın sarısı olup dökülürler.

Kış sonu bahar başı açan küçük gösterişli kırmızı çiçekler Mart sonuna kadar ağacı süsler. Popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyen bir bonsai efsanesi.

Zengarden Ev ve Bahçe de tohumlarımızın her biri kendi özelliklerine bağlı uygun ortamlarda saklanmaktadır.

Bonsai tohumu diye bir şey yoktur. Bonsai bir sanat dalı olup, tohumdan fidelenen ağaca siz şekil verirsiniz. Bonsai ye uygun tohum, bonsai sanatında sıkça kullanılan ağaçların tohumudur. Satın aldığınız tohumları açık alanda Bonsai kurallarını uygulamadan yetiştirdiğiniz takdirde gerçek boylarına ulaşan ağaçlar yetiştirebilirsiniz. Zengarden tohumlarının farkı tam olgunlaşmış, çimlenme kabiliyeti yüksek, adına doğru yani tohumdan - anaç ağaca en yakın fideyi elde edebileceğiniz, doğru şartlarda ve iklim kontrollü depolarda saklanan tohumlar olmalarıdır. Satışta olan tohumların tamamı KONTROLLÜ fidanlık üretimidir. Pek çoğu genetik seleksiyon yöntemi bonsai yapına uygun bodur ağaçlardan toplandığından, açık alanda yetiştirmek isteyeceğiniz ağaçlar doğadaki diğer benzerlerine göre daha az boylanabilir.

Çimlenme testleri; normal ekim, GA3 uygulamalı ekim ve tohum kesilerek yapılan kontrollerle yapılmaktadır.


Tohum ekimi

Tohumlar çimlenmek için soğuk uygulamaya ihtiyaç duyarlar. Çimlendirme tecrübe ister. Soğuk uygulama istenen tohumlar uygun ortam sağlanarak yılın her dönemi ekilip çimlendirilebilir.

İç mekan ekimi: Yıl boyu uygun ortam sağlandıkça yapılabilir.
Dış mekan: Yaz ortasından itibaren sonbahar sonuna dek yapılabilir.
Acer tohumları oda sıcaklığında 6-12 ay çimlenme kabiliyetine sahiptir. Toplam ömrü ağaçtan düştükten sonra ortalama 1 yıldır. Bu nedenle dikmediğiniz Acer tohumlarını daima +5 derecede, nemden ve ışıktan uzak ortamda saklayınız. Bu sayede uzun süre çimlenebilirliklerini koruyabilirler.

Nasıl çimlendirilir ?

Tohumlar iç mekanda ekilmeden önce 3 ay soğuk uygulama ister. Soğuk uygulama sonrası tohum 17-24 C°de her mevsim ekimi yapılır. Çimlenme 3 hafta içinde gerçekleşir. Dış mekan ekimlerde ideal ekim ayı bulunduğunuz bölgeye göre Ekim - Kasım aylarıdır. Dış mekana ekim için hava sıcaklığının 15 derecenin altına düşmesini beklemeniz doğru olacaktır. Takip eden bahar çimlenir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Nemli asidik toprak seven bitki, gelişmiş saçak köklenme yeteneğine sahiptir. Gübreleme yılda en az iki kez sonbahar ortası ve ilkbahar başında yapılır.

Nerede yetiştirilir ?

Bonsai uygulamalarına uygundur. Saksı performansı yüksektir. Dış mekan ekimlerinde bordürler tercih edilir. Küçük ve geniş alanlara ekilebilir. Aşırı sıcaklarla arası iyi olmayan Acer Palmatumlar daha çok Marmara ve Karadeniz bölgesi ile karasal iklim bölgelerimizde dış mekanda sorunsuz gelişebilirler. Kıyı bölgeler ve sıcak kuşak için bitki yaz aylarında yarı gölgede havadar ve serin bir yerde tutulmalı, asla öğle güneşi altına bırakılmamalıdır. Aşırı sıcak rüzgarlar bitkiyi öldürmese de tüm yapraklarını kısa sürede yakabilir.

Süzek, asidik toprakta düzenli sulama yaparak yetiştiriniz. Ağaç tohumlarından çıkan bitkiler birebir anaç bitkinin tüm özelliklerini gösterebilirler ya da temel aynı kalmak şartıyla ufak değişiklikler gösterebilirler.

Tohum saflık: %99
Menşei: K. Amerika
Ort. çimlenme: %81

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.