0

ÇİN ARDIÇ BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 5 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

ÇİN ARDIÇ AĞACI 5 TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

Kuzey Doğu Asya ve Çin kökenli bir ardıç türü olan Juniperus Chinensis, bakımı kolay bir bonsai bitkisi olduğundan popülerlik kazanmıştır. Doğada, 15 metreye kadar upright, konik şekilli boylanabilir. Yüz yıl yaşayabilen bir türdür.
Gövde kabuğu, kızıl kahve ve ince şeritler halinde kavlama yapar. Gövdenin kalınlaşması için birkaç yıl yeterlidir.

Diğer Ardıç ağaçları gibi, iki tür yaprağı vardır. Genç sürgün yaprakları kama şekilli, yaprak uçları sivridir. Yaşlanan yaprakları, pırlanta şeklinde, birbiri üstüne binen balık pulu görünümündedir.

Koyu yeşil yaprakları, elle tutumda yumuşaktırlar. İğnemsi yapraklar, çok küçük ve ağacın genel görünümüyle uyum içinde dengelidir. Sık sık budama yapılabilir. -32°C ye dayanabilir. Kuraklığa dayanıklı olduğu gibi buna ihtiyaçta duyan bitkiyi sularken, her sulamada toprağın neredeyse kurumuş olmasına dikkat edin.

Chinensis ardıç, gerek budamada gerek yetiştirme esnasında pek çok hatayı hatta ihmali affeden, kolayca form ve görüntü kazandırabileceğiniz bir ardıçtır.

Çimlendirme soğuk uygulama gerektirir. Soğuk uygulama evde kendinizin uygulayabileceği bir uygulama olup tüm detaylı bilgi size gönderilecektir. Uygulamasız ekimlerde ekim zamanı Kasım sonudur. Bu tarihe kadar tohumlar gönderildiği steril kilit poşet içinde buzdolabının meyve sebze bölümünde ya da + 5°C de saklanmalı, ışık ve nemden uzak tutulmalıdır.

Tohum ekimi

Soğuk uygulama ekimlerinde her mevsim, soğuk uygulamasız ekimlerde Kasım ayında ekim yapılır.

Nasıl çimlendirilir ?

Tohumları ekmeden önce soğuk uygulamaya tabi tutun. Bunun için 24-48 saat arası ılık içme suyunda bekletiniz, bu süre zarfında batmayan tohumları +24 saat daha ılık suda bekletmeye devam edin. Bu tohumları NEMLİ steril torf, vermikülit ya da perlit içinde plastik bir poşet içinde 3 ay buzdolabının alt raflarından birine koyarak soğuk uygulamaya alın.(buzluğa koymayınız) 3 ay sonra tohumları çıkartarak, hazırladığınız nemli ve temiz toprakla doldurulmuş saksılara 1 cm derine ekin. Saksıları havadar, nemini koruyarak 15-20 °C derece sıcak bir yere yerleştirin.  Daha sıcak olmamasına dikkat edin. Çimlenme genelde 2-4 hafta arasında gerçekleşecektir. Genç filizleri susuz bırakmayın ancak aşırı sulamaktan da kaçının. Toprağın nemli olması yeterlidir. 10-15 cm boylanan filizleri daha geniş 12-15 cm derince saksılara alarak fideleyin. Fideleme işlemi daima daha serin yarı gölgede yapılmalıdır. Öğle güneşinden genç fideleri koruyun. Fidelenen bitkileri son don tehlikesi geçtikten sonra dış mekânda kalıcı yerlerine, bonsai uygulamalarında ise daha alçak yayvan eğitim saksılarına alarak yetiştirin. Saksılara ilk 1.5 yıl boyunca humuslu zengin bahçe toprağına yüzde 30 torf karıştırarak toprak hazırlanmalı, bonsai toprağı kök eğitimi denen bu evrenden sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Tüm bu aşamalarda toprağın ve tüm malzemelerin temiz olması gerek kök gerekse tohumun çürümemesi için gereklidir. Yukarıdaki uygulamayı yapmadan tohumları çimlendirmek için sonbahar sonunu bekleyin. Isı 10°C altına düştükten sonra Yağmur da alan bir yere yerleştirdiğiniz geniş saksılara ektiğiniz tohumlar baharla birlikte çimlenecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Genç filizleri susuz bırakmayın ancak aşırı sulamaktan da kaçının. Toprağın nemli olması yeterlidir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksıya uygun bonsai bitkisi.

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.