0

COCO PEAT KULLANIMA HAZIR TORF

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

COCO PEAT

Bitki yetiştirirken hepimiz başarılı olmak istiyoruz. Hiçbir şey bir ev veya bahçeyi yemyeşil yeşillikten daha fazla övemez ve COCO peat sağlıklı bitki yetiştirmek için mükemmel bir malzemedir. Bununla birlikte, nispeten bilinmeyen bir kompostlama seçeneğidir. Birçok kişi coco peat (hindistan cevizinin) ne kadar iyi kullanılacağından tam olarak emin değildir. Sadece biraz daha fazla rehberlikle, bu mükemmel ekim malzemesinin hiç bitmeyen faydalarını keşfetme yolundasınız demektir.

COCO PEAT NEDİR? NEREDE KULLANILIR ?

Coco peat, basit anlamda bir hindistan cevizinin kabuğunu çevreleyen öz tabakası olan Coco  cevherinden üretilir. Son yıllarda mükemmel bitki yetiştirme ortamı olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 Coco peat, seralar, fide fidanlıkları, topraksız bitkiler (Yetiştirme ortamları), bahçecilik ve çiçekçilik uygulamaları, kap bahçeciliği, vb. Gibi birçok alanda kullanılabilir.

COCO PEAT KULLANIMI VE FAYDALARI

·         Coco ve turbanın birincil yararı, özellikle turba yosunu gibi diğer kompost seçeneklerine kıyasla çevre dostu ve tamamen doğal bir üründür.

·         Çevresel değerine ek olarak, coco peat tamamen yeniden kullanılabilir. Bir kez bir saksıda bitki yetiştirmek için kullanıldığında, temizlenebilir ve tekrardan kullanılabilir

·         Coco peat son derece emicidir, çoğu torf tan yaklaşık %  30 daha fazla su tutar. Aynı zamanda suyu tutmakta mükemmeldir ve ayrıca bitkinizin onu daha iyi emmesi için onu yavaşça serbest bırakabilir. Kendinizi geleneksel bir kompost kullanmakta olduğunuzdan çok daha az düzenli bir şekilde sularken bulacaksınız.

·         Coco peat, mantar önleyici özellikleri nedeniyle bitkilerinizi sağlıklı tutmak için mükemmel bir ortam sağlar. Ayrıca küflenmeye karşı dirençlidir, bu da bitkilerinizi hastalıktan korumaya ve büyürken kök çürümesini önlemeye yardımcı olur.

·         Hindistan cevizi ayrıca pH değeri 5,5–6,5 olan hafif alkalidir. Bu genellikle besinleri serbest bırakmak için kompost için ideal bir pH değeri olarak kabul edilir ve nötrleştirici dir.Toprak Ph nı sabitler.

·         Sterildir yabancı ot tohumlarından arındırılmıştır.

·         Saksıda aynı zamanda dranaj görevi görür bitki köklerinin hava almasını sağlar.

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.