0

GRANDİFLORUM BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 140 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

 140 TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

BEYAZ ÇİÇEKLİ YAZ KIŞ YEŞİL ÇOK YILLIK 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

 

Tohumdan belki de en kolay yetiştirebileceğiniz Avustralya bitkilerinden biridir. Çiçeklenme dönemi dudak ısırtır. Bitki neredeyse baştan aşağı her dalı ile çiçeklerle kaplanır.

Yaz kış yeşil ve çalı formundadır, kolaylıkla budamaya gelir. Neredeyse her türlü toprakta sorunsuz gelişen bitki, değişik toprak türlerinde de uyumludur.

Küçük parlak yeşil yaprakları sizi her mevsim canlı bir görüntüyle karşılarken, bahar aylarında başlayan çiçeklenme yaz aylarında da devam eder.

Çiçekleri 2.5 - 3 cm çapa ulaşır ve parlak, kırmızı ya da beyaz renkte çiçeklenir. Avustralya'nın en iyi performans sergileyen ve Dünyaca tanınan 2 leptospermumdan biridir. Hem çiçeklerinin renk kalitesi hem de küçücük, 6 mm çapındaki yuvarlak yaprakları bu bitkiyi tartışmasız rakipsiz kılar.

Kolaylıkla tohumdan yetiştirilebildiğinden üretimi de hem hobi hem de toplu üretimde tohumdan yapılır.
-7 derece dona dayanıklıdır. Bitki budanarak çit bitkisi, çiçekleri kesme çiçek ya da saksı eğitimi ile bonsai uygulamalarına konu olabilir. Bir artısı da tuza dayanıklı olduğundan sahile yakın alanlarda dahi yetiştirilebilir olmasıdır.

Not : Avustralya'ya ilk İngilizler gittiklerinde, bitkinin yapraklarını demleyip çay yerine uzun yıllar içmişlerdir. Bu nedenle adı çay bitkisi olarak ta bilinir. Verimi düşük, asidik, düzenli sulanan alanlarda yüksek performans gösterir.


Tohum ekimi

Yıl boyu gereken ısı değerlerini tutturduktan sonra kapalı mekanda ya da dış mekanda ekimini yapabilirsiniz. Hiçbir ön uygulama istemez ve kısa sürede çimlenirler.

Nasıl çimlendirilir ?

 

Leptospermum, tohumdan kolayca yetişebilen bir süs bitkisidir. Aşağıdaki resimde su içine oturtulmuş, ortalama 15 cm çaplıdipten-saksi-sulama-sekli saksıya ekim resmedilmiştir. Geçirgen torf, toprak karışımı ile doldurulmuş saksı, içi 2-3 parmak su dolu bir kaba oturtulur. Tohumlar toprağın yüzeyine olabildiğince seyrek bir şekilde serpilir ve üzerine narince elle bastırılır. Sonrasında bir sprey yardımıyla üst yüzey sulanır. Çimlenme 15-20 C de bir kaç hafta içinde gözlemlenir. Su eksildikçe tamamlanmalıdır fakat toprağın çamur gibi sırılsıklam olmasına da izin verilmemelidir.

Çimlenme gerçekleşip, bitki büyümeye başladığında, su dolu kaba sadece toprak yüzeyi kurumaya başladığında su verilmelidir.

Son donlar geçtikten hemen sonra genç filizleri 10 cm çaplı saksılara ya da kalıcı olacak yerlerine şaşırtabilirsiniz. Bol güneş, geçirgen toprak ve her bahar başında gübreleme onu mutlu etmeye yetecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Nemli toprak sever. Düzenli sulama bitki sağlığı için şarttır. Asidik toprakta bol güneş ya da yarı gölgede yetiştirilebilir.

Nerede yetiştirilir ?

Türkiye genelinde yetiştirilebilir. Donlara dayanıklıdır.

 

Bitkinin kullanım alanına göre, saksı, bahçe, çit, kesme çiçek, bonsai olarak yetiştirilebilir. Bitki yerini beğenir ve budanmaz ise 2 metre boylanma yapabilecek kadar dayanıklı ve güçlü bir bitkidir.

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.