0

İYİKAN AKÇAAĞAÇ BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 10 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

İYİKAN AKÇA AĞACI 10  TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

KIRMIZI YAPRAKLI İYİKAN 

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

Bonsai uygulamalarına uygun  . Japon - İyikan - Bloodgood Akçaağacı, yuvarlak tepeli, doğada 20 metreye ulaşabilen bir ağaçtır. Tüm yaz boyunca yaprakları kırmızı olduğundan popülerlik kazanmıştır. Çoklu dal yapısı kaslı bir görünüm sergiler. Fotografik, heykelsi ağaç, bahçe ekimlerinde alttan ışıklandırmayla mükemmel görünür. Sonbahara da kırmızı yapraklarla giren ağaç diğer akçağaç türlerine göre daha pastel tonlar taşır.

Bonsai uygulamasına mükemmel uyum sağlayan İyikan, alttan verdiği sürgünlerinin, zayıflatılması ve asit uygulamaları ile hem kabuk hem de gövde yapısını öne çıkaran sonuçlar elde edilebilen bir ağaçtır.

Kök uygulamalarında problem çıkartmaz çabuk toparlanır. Erken yapraklandığından, bahar donlarına karşı hassastır. Yazın kuru ve sıcak geçen bölgelerde yapraklarını korumak için düzenli sulama gerekir. Sıcak bölgelerde gölge ya da uzun yarı gölgede tutmak, sağlıklı gelişmesi için yeterlidir. Geçirgen toprak sever. Kök çevresinde suyun birikmesine asla izin vermeyin. Killi toprakta yaşayabilir ancak, toprak geçirgenliğini artırmanız, kalitesini yükseltmeniz gerekir. Mükemmel bir gölge bitkisi olabilir.

Bahar döneminde kırmızı çiçeklenir. 2 cmlik meyve verir. Kuraklığa orta derecede dayanıklıdır. Gölgede yetişebilir. Kuzey Anadolu, Doğu Anadolu gibi uzun kış geçiren ve serin yaz ayları olan bölgelerde daha kolay yetişir ve yarı gölge hatta güneş alan kuzey kısımlarda tüm gün güneş altında yetişebilir. Sudaki tuza orta derecede dayanıklıdır.

Tohumlarımızın her biri kendi özelliklerine bağlı uygun ortamlarda saklanmaktadır.

Bonsai tohumu diye bir şey yoktur. Bonsai bir sanat dalı olup, tohumdan fidelenen ağaca siz şekil verirsiniz. Bonsai ye uygun tohum, bonsai sanatında sıkça kullanılan ağaçların tohumudur. Satın aldığınız tohumları açık alanda Bonsai kurallarını uygulamadan yetiştirdiğiniz takdirde gerçek boylarına ulaşan ağaçlar yetiştirebilirsiniz.BAHCELİFE tohumlarının farkı tam olgunlaşmış, çimlenme kabiliyeti yüksek, adına doğru yani tohumdan - anaç ağaca en yakın fideyi elde edebileceğiniz, doğru şartlarda ve iklim kontrollü depolarda saklanan tohumlar olmalarıdır. Satışta olan tohumların tamamı KONTROLLÜ fidanlık üretimidir. Pek çoğu genetik seleksiyon yöntemi bonsai yapına uygun bodur ağaçlardan toplandığından, açık alanda yetiştirmek isteyeceğiniz ağaçlar doğadaki diğer benzerlerine göre daha az boylanabilir.

Çimlenme testleri; normal ekim, GA3 uygulamalı ekim ve tohum kesilerek yapılan kontrollerle yapılmaktadır.


Tohum ekimi

Tohumlar çimlenmek için soğuk uygulamaya ihtiyaç duyarlar. Çimlendirme tecrübe ister. Soğuk uygulama istenen tohumlar uygun ortam sağlanarak yılın her dönemi ekilip çimlendirilebilir.

İç mekan ekimi: Yıl boyu uygun ortam sağlandıkça yapılabilir.
Dış mekan: Yaz ortasından itibaren sonbahar sonuna dek yapılabilir.
Acer tohumları oda sıcaklığında 6-12 ay çimlenme kabiliyetine sahiptir. Toplam ömrü ağaçtan düştükten sonra ortalama 1 yıldır. Bu nedenle dikmediğiniz Acer tohumlarını daima +5 derecede, nemden ve ışıktan uzak ortamda saklayınız. Bu sayede uzun süre çimlenebilirliklerini koruyabilirler.

Nasıl çimlendirilir ?

Detaylı çimlendirme bilgisi tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Nemli asidik toprak seven bitki, gelişmiş saçak köklenme yeteneğine sahiptir. Gübreleme yılda en az iki kez sonbahar ortası ve ilkbahar başında yapılır

Nerede yetiştirilir ?

Bonsai uygulamalarına uygundur. Saksı performansı yüksektir. Dış mekan ekimlerinde bordürler tercih edilir. Küçük ve geniş alanlara ekilebilir. Aşırı sıcaklarla arası iyi olmayan Acer Palmatumlar daha çok Marmara ve Karadeniz bölgesi ile karasal iklim bölgelerimizde dış mekanda sorunsuz gelişebilirler. Kıyı bölgeler ve sıcak kuşak için bitki yaz aylarında yarı gölgede havadar ve serin bir yerde tutulmalı, asla öğle güneşi altına bırakılmamalıdır. Aşırı sıcak rüzgarlar bitkiyi öldürmese de tüm yapraklarını kısa sürede yakabilir.

NOT:

Süzek, asidik toprakta düzenli sulama yaparak yetiştiriniz. Ağaç tohumlarından çıkan bitkiler birebir anaç bitkinin tüm özelliklerini gösterebilirler ya da temel aynı kalmak şartıyla ufak değişiklikler gösterebilirler.

Tohum saflık: %99
Menşei: K. Amerika
Ort. çimlenme: %80

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.