0

JAPON KATSURA KOKULU BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ 50 TOHUMU + TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

JAPON KOKULU KATSURA 50 TOHUM +TOPRAK +SAKSI GARANTİLİ SET

AĞAÇ YAPRAKLARI KOKULUDUR.

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

NOT: BONSAİ YAPILABİLİR AĞAÇ TOHUMUDUR GÖRSELLER BU TOHUM İLE YAPILAN BONSAİ AĞAÇLARIDIR.

 

ÖZELLİKLERİ

Özellikle genç yaşlarında hızlı gelişen, zarif bir ağaçtır. Pramidal oval taç kısmı ağaç yaşlandıkça şeklini tamamlar. Benzersiz bronz-mor yaprakları bahar güneşinde parlar. Olgunlaşan yaprakları mavi yeşil olup neredeyse kalp şekillidir.

Sonbaharla birlikte sarı-turuncu hatta portakal kabuğu rengi alan yapraklar dökülmeden önce daha da koyulaşarak mevsimin gelişini haber verir. Koyu kahve gövde kabuğu mevsimlerin geçişiyle eskiyerek güzelleşir. Bonsai uygulamaları için eşsiz bir ağaç olan Katsura doğada 30 metreye kadar boylanabilir. Katsura mükemmel gövde yapısı, dayanıklılığı, donlardan etkilenmemesi dışında her mevsim geçişinde yaprakları ile yaşattığı renk gösterilerinden dolayı eşsiz ve büyüleyici bir ağaçtır. Sonbahar mevsiminde ağacın yaprakları çevresini pamuk şekeri ve karamel benzeri sıcak ve baharlı bir koku ile doldurur.

Çiçeklenme Nisan ayı olup, Ağustos ayında tohumlarını döken ağacın tohumunu elde etmek için dişi ve erkek ağaçların her birinden de dikimi gerekir.

Dona dayanıklı olan ağaç ülkemiz koşullarında dış mekanda yetiştirmeye uygundur


Tohum ekimi

Sonbahar ve İlkbahar aylarında ekim yapılabilir.

 

Bakım:

Nemli asidik toprak seven bitki, gelişmiş saçak köklenme yeteneğine sahiptir. Nemli toprak ve korunaklı fazla rüzgar almayan yerlerde güzel gelişir.

Nasıl çimlendirilir ?

Tohumları çimlendirmek için hiçbir ön uygulamaya gerek yoktur. Temiz nemli torf doldurduğunuz üretim saksılarının toprak yüzeyine tohumlar seyrek olarak ekilir. Tohumlar gömülmez ancak elle toprak yüzeyine bastırılır. Üretim saksısının üzerine naylon germek ya da toprak yüzeyine gazete serip bu gazete üzerinden sulama yapmak, nemli ortamın korunmasını sağlayacağından tohumların çimlenmesi hızlanabilir. Toprağı ıslak değil ancak nemli tutularak çimlenme aydınlık ortamda ortalama 10-20 günde gerçekleşir. Çimlenme 18-22 derecede gerçekleşir. Çimlendikten sonra filizlerin gelişmesine elle alınabilir boya gelmelerine zaman tanınır. İlk gerçek yapraklarını vermelerini beklemek doğru olacaktır. Bu aşamadan sonra tek tek derince saksılara kök kısmını incitmeden alınan filizler öğle güneşi görmeyen aydınlık ve serin bir ortamda fidelenir. Fideleme sürecinde genç filiz sabah ve akşam güneşini doğrudan görmeli ancak aşırı soğukta ya da aşırı sıcakta bırakılmamalıdır

Bakımı ve diğer bilgiler

Geçirgen bahçe toprağında ya da toprak bazlı genel kullanım torflarında yetiştirilebilir.

Katsura toprak yönünden fazla seçici değildir. Hafif kumlu ve ağır killi topraklarda iyi gelişim gösterir. Nemli toprağı seven bitki yarı gölge ve tam güneş altında sağlıklı gelişir.

Nerede yetiştirilir ?

Bonsai uygulamalarına uygundur. Saksı performansı yüksektir. Dış mekan ekimlerinde parklar ve geniş bahçeler yol kenarları tercih edilebilir.

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.