0

KAKTÜS SUKULENT KARIŞIK TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KAKTÜS VE SUKULENT KARIŞIMI TOHUM

karışım 1000'in üzerinde kaktüs ve sukulent bitki tohumunun karışımından
oluştuğundan ve her kaktüs tohumu farklı boyda olduğundan tohum adedi
net verilememektedir

BİR PAKETTE ORTALAMA 30 ADET TOHUM BULUNUR

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

 

Bir değil, iki değil tam 5 üretici önümüzdeki sezona ekmek için topladığı kaktüs ve sukulent tohumlarını bir araya getirdi. Kendi yetiştirdikleri ve rafları süsleyen en popüler formaları oluşturan, en iyi çiçek açımı olan kaktüs ve sukulentleri yetiştirdikleri bu tohumlar Botanical Archive 'e, ev ve bahçe yetiştiricilerine sunulmak için gönderildi. Zengarden' da siz kaktüs ve sukkulent meraklılarının beğenisine görülmemiş yepyeni bir karışım sunuyor.

Binlerce değişik tür, varyete kaktüs ve sukkulent tohumu bir arada. İçlerinde neler olduğunu bilmek mümkün olmasa da, dev boylardan minyatürlere, prensipte benzer koşullarda yetiştirilebilen türlerden derlendiklerini biliyoruz. Tamamı çiçeklenen yeni karışım, sezon başına kadar deneme fiyatından beğeninize sunuluyor.

Paketteki tohum adetleri ne yazık ki net rakam verilecek bir homojenlik taşımamakta. En azı ortalama 30 adet tohumdan oluşan paketlerin kiminden 100 hatta 120 tohumda çıkabilmekte. Toz tohumlardan, neredeyse bezelye büyüklüğünde tohumlara kadar geniş bir yelpazede bitkiyi yetiştirmenize olanak sağlayacak bu karışımı kaçırmayın deriz.

Tohum ekimi

Genel olarak yılın en sıcak ve soğuk dönemi hariç yıl boyu ekimi yapılabilen kaktüslerin tohumlarını çimlendirmek için en ideal zaman ilkbahar ve sonbahar dönemidir. Tohumu çok kısa sürede çimlenir ve gelişir. Çimlenme gerçekleşene dek yüksek nem ister.

Nasıl çimlendirilir ?

Genel yetiştirme prensipleri kitapçığı, tohum paketiniz ile birlikte gönderilecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Bakım istemeyen bir bitkidir. Ancak hızlı ve sağlıklı gelişmesini istiyorsanız o zaman akıllı gübrelerimizi deneyin. 4 aylık bloom çiçek açtıran gübreyi tüm kaktüs ve sukkulent bitkilerinizde güvenle kullanabilir, klasik gübrelerden çok daha etkin ve hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Piyasada satılan sıvı kaktüs gübreleri gibi toprakta kaktüsünüzün zaman içinde ölümüne sebep olacak tuzluluk yapmayan akıllı granül gübreler, kaktüsünüzün mikro elementler dahil tüm ihtiyacını eksiksiz karşılayacaktır.

Çok yavaş geliştiğine inandığınız kaktüslerinizin ne kadar sağlıklı ve hızlı geliştiğini görünce siz de memnun kalacaksınız. Zengarden olarak tüm kaktüs ve sukkulent bitkilerimizde ve topraklarımızda akıllı gübreleri kullanmaktayız.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve koleksiyon bitkisi. Bahçeye yetişmiş bitki olarak ekimlerde alan kışın yağmurlardan korunmalı, özel toprak hazırlanmalı ve yeterli geçirgenlik temin edilmelidir.

 
SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.