0
KARGO-İADE VE GARANTİSİ
KARGO, İADE VE GARANTİ

Garanti Koşulları 


Tüm ürünler kontrol edildikten sonra size gönderilmekte ve aksi belirtilmediği takdirde üretici firma garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar görüldüğünde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. 


Ürün İade Koşulları 


Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır. Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması, beğenilmemesi ya da herhangi bir sebepten iade ya da değişimi talep edilmesi halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Tüketici?nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa ya da 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. 

Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren yedi iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır;

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
  • Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan iade edebilirsiniz.
  • İade, orjinal ambalaj ile yapılmalıdır.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
  • Ürün kargo firması tarafından size ulaştığında lütfen görevlinin önünde ürünü inceleyip teslim alınız. Ürünlerimiz kargo esnasında sigortalı olduğundan taşımadan oluşan hasarların tazmini kargo firmasına aittir. Ürünün hasarlı olması durumunda görevliye tutanak düzenlettirip ürünü iade ediniz.
  • İade onaylandığında kayıtlı email adresinizden size ulaşılacak ürün bedeli iadesinin yapılacağı banka hesabınızın bilgileri istenecektir. İade bedelinin gönderileceği banka hesap sahibinin faturanızdaki isim olması gerekmektedir. Ödeme kredi kartı ile yapıldıysa iade kredi kartı hesabınıza yapılır.
NOT: İade etmek istediğiniz ürünün faturası şirket adına kesildiyse, geri iade ederken ilgili şirketin düzenlemiş olduğu faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmesi gerekmektedir.


Kargo ve Teslimat Koşulları

Ürün kargo firması tarafından size ulaştırıldığında lütfen görevlinin önünde ürünü inceleyip teslim alınız. Ürünlerimiz kargo esnasında sigortalı olduğundan taşımadan oluşan hasarların tazmini kargo firmasına aittir. Ürünün hasarlı olması durumunda görevliye tutanak düzenlettirip ürünü iade ediniz.

Kargo firması size verdiğiniz adreste ulaşamazsa, kapınıza üzerinde irtibata geçebileceğiniz telefon, adres bilgileri bulunan bir "Haber Kağıdı" bırakacaktır. Bu numaraları arayarak paketinizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tüm gönderilerimiz adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır.

Saat 16:00'a kadar sipariş verdiğiniz ürünlerden stoklarımızda bulunan ürünler bir sonraki iş günü tarafımızdan kargoya verilir. Hafta sonları teslimat yapılmamaktadır. Cuma günü ödeme onayı alınan siparişler pazartesi günü kargoya verilir. Siparişin kargo firmasına teslimi ile beraber, ulaşım sorumluluğu ilgili kargo firmasına geçmektedir. Teslimat sürelerindeki sapmalardan ve taşınma esnasında oluşacak zararlardan kargo firması sorumludur.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.