0

KARIŞIK RENKLİ HERCAİ MENEKŞE TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KARIŞIK RENKLİ HERCAİ MENEKŞE TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

DÜZ TEMİZ RENKLİ KARIŞIM

MOR-SARI-BEYAZ-TURUNCU 

EKİLDİĞİ İLK YIL ÇİÇEKLENİR

PAKET İÇERSİNDE +50 ADET TOHUM BULUNUR

 

15 cm kadar boylanma yapan türün çiçekleri yuvarlaktır. Etkileyiciliği, hem çiçek büyüklüklerinde hem de bozulmamış temiz renklerinde ortaya çıkar.

Canlı sarı ve turunculara, mor ve beyazlara rastlamanız mümkün olan varyete bahçe ve saksı yetiştiriciliğine uygun olup, fideledikten sonra bahar başı taşıdığınız çiçek tarhlarınızı renklendirmeye yeterli olacaktır.

Tohum ekimi

Yılda 3 kez ekimi yapılabilir.

Tohumdan ekildikten ortalama 5 hafta sonra fidelemek için şaşırtılması yapılan viola bahçe hercai menekşeler;

Güz ekimlerinde şaşırtıldıktan 5 hafta sonra, bahar ekimlerinde 8 hafta sonra; kışı soğuk ve don görmeden geçiren bölgelerde bahar ekimlerinde ise 20 haftada fidelenir.

Soğuk hava; gelişiminde en önemli faktörlerden biri olan menekşelerinizi bu nedenle özellikle kışı hafif geçiren bölgelerde sonbahar sonuna doğru ekmekte fayda vardır. Kök gelişimini 10-13 C derecede yaparlar.

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirme: Tohumları steril ince elenmiş torf yüzeyine serperek ekin. Tohumların üzerini 1-2 mm toprakla örtün ve ışık almayan gölge, 20-21°C derece bir yere yerleştirin. Çimlenmek için ışığa ihtiyaç duymazlar. Ekim torfu nemli olmalı ancak asla ıslak değil. Çimlenme gerçekleşene dek 3 günde bir kontrol edin, gerekirse sprey yardımıyla torfu nemlendirin. 21°C de hibrit varyeteler 5-10 günde, Kokulu geleneksel varyeteler ise 14-21 günde çimlenirler.

Çimlenmeden 5 hafta sonra ayrı, daha geniş bir saksıya alınarak şaşırtma işlemi gerçekleştirilir. Şaşırtmadan sonra bitki 10-13°C arası kapalı aydınlık bir alanda fidelenmeye bırakılır. Bu dönemde sıvı gübre verebilirsiniz. Son donlardan sonra dış mekâna kalıcı yerlerine dikebilirsiniz. Yarı gölgede mutlu olur. Toprağı nemli, geçirgen ve humuslu olursa çiçeklenmesi bol olur.

** Ekim yapmadan önce mutlaka saksı ve kasaların temiz olduğundan emin olun. Fidelemeye dek elinizin altında mantar ve küf ilacı olsun zira Çökerten denilen hastalığa karşı hassastır.

Bakımı ve diğer bilgiler

Yarı gölge, geçirgen, funda toprağı karıştırılmış verimli toprakta güzel çiçeklenirler. Geniş toprak çeşitlerine uyum sağlarlar. Fidelendikten sonra kalıcı yerlerine alınmaları önerilir.

Nerede yetiştirilir ?

Toplu ekimlere ve saksı ekimine uygun.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ GELENEKSEL VE TAZE OLARAK PAKETLENMİŞTİR

 

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.