0

KARIŞIK RENKLİ KASIMPATI ÇİÇEĞİ TOHUMU+ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KARIŞIK RENKLİ KASIMPATI ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİLENDİRME TORFU

SONBAHAR ÇİEK TOPLARI

KARIŞIK RENKLER

ÇOK YILLIK KALICI BİTKİ

PAKET İÇERİSİNDE + 20 ADET TOHUM BULUNUR

 

Geliştirilmiş Krizantem varyetesi, budamayla çiçek topları oluşturmanızı sağlayan alttan dallanma yapan yeni hibrit varyetelerden birisidir. Sonbaharla birlikte çiçeklenmeye başlayan Krizantemler, sonbahar ayları boyunca çiçekte kalırlar. Satışta bulunan tohumlar, geniş bir renk aralığında çiçekler yetiştirmenizi sağlayacak karışım tohumlardır.

Ortalama 5 cm çaplı, yarı katmerli çiçekler, bodur boylanan -sadece 30 cm- bitkinin en alt dallarındaki sürgünlerinden en üst noktasına kadar kaplar. Tek fide , yaklaşık 50 cm çaplı bir top oluşturmanıza imkan verirken yine tek bitki sezonda ortalama 1000 adet çiçekle kendini taçlandırıyor. ( 30 cm boylanan tek kök, 50 cm çapa ulaşan sürgünler vererek tam bir yarım küre oluşturmanıza olanak verir.)

Çok az bitki sonbahar donları başlamadan topraktan saksıya alınarak, korunaklı, aydınlık iç mekana alınarak çiçeklenmesi uzatılabilir. Çiçek topları indicum hibrit varyetesi size bu imkanı da tanımakta. Çok yıllık olan bitkinin köklerini kışın şiddetli donlardan koruyun, her yıl daha da güzelleşen bu bitkiyle , eşsiz bir bahçe yaratın. 40 cm çaplı toprak saksılarınız boş mu bekliyor. İşte dergilere kapak yapabileceğiniz bir bitkinin tohumları, o saksıda konuk edilmek istiyor.

Tohum ekimi

Kış sonu bahar başı, aydınlık kapalı sera ortamında sonbahar aylarından itibaren ekimi yapılabilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Kolay 15 - 28 gün. Detaylı çimlendirme bilgisi tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Kolay. Kış yaklaşırken, ağaç kabuklarından kök çevresine kalınca bir tabaka yayarsanız, battaniye gibi kökleri kış boyunca donlardan korursunuz. Bu kadarcık ilgi bile krizantemlerin size sonbaharda vereceği hediyeye değmez mi?

Nerede yetiştirilir ?

Toprak 30 - 40 cm çaplı saksılarda. ( Toprak saksılar içlerinde hapsettikleri hava boşlukları ile kış aylarında bitki köklerinin toprak için de donlardan etkilenmesini büyük oranda engellerler.) Bahçe, bordür, çiçek tarhları.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ TAZE OLARAK PAKETLENMİŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.