0

KARIŞIK RENKLİ SARDUNYA ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KARIŞIK RENKLİ SARDUNYA ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

PİNTO SERİSİ KARIŞIMI

PAKET İÇERİSİNDE 11 FARKLI PİNTO SERİSİ RENKLERDEN BULUNUR

SICAĞA SÜPER DAYANIKLILIK

BAHÇE VE SAKSIYA UYGUN

BENZERSİZ RENKLER

ARALIKSIZ ÇİÇEKLENME ÖZELLİĞİ 

PAKET İÇERİSİNDE +25 ADET TOHUM BULUNUR

 

Bereketli, bol çiçekli, sürekli çiçek açan arsız Pinto sardunya varyeteleri 2013 ten bu yana Amerikan sardunya ödüllerini toplamakla meşguller. Pinto kocaman çiçek topları açması ile ünlü. Çok güçlü büyüyen gövde yapısı, diğer tüm türlerden daha kolay ve hızlı gelişi nedeni ile 1 numaralı bahçe çiçek tarhı sardunyası. Saksı performansı benzersiz. Kısacası Pinto serisi sardunyalar satışımızda olan tüm güzel varyetelerin biraz daha fazlası. Üstelik yaz aylarında çeliğinden çoğalta da bileceğiniz, tam da sevdikleri ile bitki paylaşmayı sevenlerin sardunyası.

Sardunyalar yaz aylarının vazgeçilmez çiçekleridir. Akdeniz iklimimiz sağ olsun ülkemizde bahar başından sonbahar sonuna dek neredeyse aralıksız çiçek açan en güzel bitkilerden biridir. Toprak saksılara bayılırlar. Aslında kaktüs ve sukulent bitkilerle benzer ihtiyaçlara sahip olduklarından süzek topraklarda coşarlar. Bol bol ışık isterler. Öğle güneşinin yaz aylarındaki yakıcı sıcağını diğer tüm süs bitkileri gibi sardunyalar da sevmese de o sıcağa dayanabilen ender bitkilerinde başında gelir. Çok başarılı bir saksı bitkisi olmasının sebebi, derine değil toprağın hemen altında yatay kök atmasından geçer. Bu nedenle bol çiçeklenmesini istediğiniz sardunyalarınızın gübrelemesini toprağın derinlemesine değil, toprak yüzeyine yaparsanız daha yüksek verim alırsınız. Kısa süreliğine satışa giren sardunya tohum çeşitlerini kaçırmayın.

Tohum ekimi

Yıl boyu ekilebilir. Dış mekan ekimlerde Şubat - Mayıs ayları ekime uygundur. Asla doğrudan bahçe toprağına dikmeyiniz. Sardunya mutlaka üretim saksısında fidelenip, fide olarak kalıcı yerine dikilir.

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirme için ön uygulama istemez. Hızlı ve kolay çimlenir. Hibrit varyete 7-14 günde çimlenir. Çimlenme en güzel sonbahar döneminde ve bahar başında olur. Zira bitki gelişme döneminde gündüz ortalama 20 derece geceleri ise serin 14/17 derece sıcaklıkta hem hızlı hemde güzel gelişir.

İyi ve kaliteli ekim torfu doldurduğunuz üretim saksılarınızı derinlemesine sulayın. Tohumları torf yüzeyine sulaması sonrası ekip, üzerini 3-4 mm geçmeyecek kalınlıkta vermikülit ya da elenmiş torf ile örtün ve sprey yardımıyla sulayın. Sprey yardımıyla torf yüzeyi hep nemli kalacak şekilde , eğer nemliyse spreylemeyerek, ama kurumaya başlayacak gibi ise spreyleyerek çimlenme gerçekleşene dek sulayın. Asla çamur gibi sırılsıklam yapmayın bu sefer tohumlar çürüyebilir.

Çimlenme gerçekleşince hemen sulamayı azaltın ve gerçek yapraklarını verene dek toprağı nemli tutun. Bu aşamada spreyle değil torfu dipten sulamanız daha doğru olur. İlk gerçek yapraklarını verene dek mutlaka normalin 2 katı sulandırılmış bir genel kullanım gübresi ile her sulamada gübreleme yapın. Sardunya ışık bitkisidir. Mutlaka kaliteli ve uzun saatler boyunca ışık almasına özen gösterin. Öğle güneşini doğrudan yeni filizin üzerine vurmasın.

Bakımı ve diğer bilgiler

Elle alınabilir boya gelen 2 yaprak vermiş fideleri, yetişecekleri ve içi süzek sardunya toprağı ile doldurulmuş 7-9 cm çaplı saksılara alın. Burada her 2 sulama da bir düzenli gübreleyerek geliştirin. Bahar başı ile birlikte gelişen fidenizi kalıcı yerine dikebilirsiniz..

En iyi sonuç için, geçirgen, toprak saksıda, aydınlık gün ışığı alan yerde yetiştirin.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve çiçek yataklarına ekilebilir. Özellikle saksı yetiştiriciliği için geliştirilmiş olan hibrit, fide halinde ort. 30 cm çaplı saksılarda, açık aydınlık balkon ve teraslarda küçük bahçe tarhlarında dikilerek değerlendirilir.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ VE TAZE OLARAK PAKETLENMİŞTİR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.