0

KARIŞIK SUKULENT TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KARIŞIK SUKULENT TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

YÜZÜN ÜZERİNDE VARYETE KARIŞIMI

TAMAMI ÇİÇEKLENİR 

PAKET İÇERSİNDE 30 ADET TOHUM BULUNUR

ÇİMLENDİRME TORFU İLE BERABER GÖNDERİLİR

 

Güney Afrika anavatanıdır. Adı Latincede Koni den gelir. Ancak bitki konik olduğu kadar yuvarlak top şekilli varyeteleri de vardır. Benekli olanlar, düz renkler, çatal ağızlılar ve silindirik yapıda olanları bu çok çeşitli türleri olan bitkiyi zenginleştirir.

Yuvarlak olanların tepesinde ince pencere adı verilen bir yarık bulunur ve bu yarıktan bitki çiçeklenir. Yetiştirmesi kolay bir sukulent olup, tohumdan yetiştirilir. Çok az su ister. Sulama yapıldığında toprağın her tarafının iyice sulanması sağlanır ve bir sonraki sulamaya dek toprağın kuruması beklenir.

Yüzü aşkın hibrit ve doğal tohumun karışımından paketlenmiş olup, her pakette aynı conophytum tohumundan çıkma ihtimali %1 den düşük bir ihtimaldir.

Tohum ekimi

Tohum ekim dönemleri ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Yağmur suyu çimlenmeyi olumlu etkilediğinden ilk kez yetiştirecekler, ısının 16-22 derece olduğu bu dönemlerde, üretim saksılarını yağmurun hafif hafif yağdığı günlerde dış mekana çıkartmaları tavsiye olunur.

Nasıl çimlendirilir ?

Genel yetiştirme prensipleri kitapçığı, tohum paketiniz ile birlikte gönderilecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Yetiştirmesi kolay sukulentlerden biridir. Bitki doğada genelde kışın yağmur alan bölgelerde yetişir ve yaz aylarında ise dinlenme dönemini yaşar. Kış aylarında kontrollü olarak, azar azar ancak düzenli su vermeniz doğru olacaktır. Yazın sadece dış kısmı buruşmaya başladığında az su verilmelidir. Yaz aylarında bitkinizi serin ve yarı gölge bir alanda tutunuz. Kış aylarında tam güneş alacağı güneye bakan cephede pencere içinde tutabilirsiniz. -2 derece kısa süreli soğuklara dayanır. Conophthumlar mantar hastalıklarına hassas olduklarından havadar bir yerde yetiştirmeniz doğru olacaktır.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve koleksiyon bitkisi. İç ve dış mekanda yetiştirilebilir

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ VE TAZE OLARAK PAKETLENMİŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.