0

KIRMIZI KESTANE BALKABAĞI TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KIRMIZI KESTANE BALKABAĞI TOHUMU

GELENEKSEL

SİNDRELLA BALKABAĞI TOHUMU

PAKET İÇERSİNDE 6 ADET TOHUM BULUNUR 

Fideden sadece 95 günde hasada duran, yayvan, parlak kırmızı renkli kestane kabağı varyetesidir. Çok eski bir geleneksel Fransız kabağı olmasına rağmen halen piyasada popülaritesini devam ettirmektedir. Ortalama 5 - 12.5 kilogram arası kabaklar yetiştirebilirsiniz. Bu varyete 2008 den bu yana tüm hobi bahçecileri arasında yüksek verimi, zahmetsiz yetiştirilmesi ve inanılmaz lezzeti ile her sezon daha da artan bir taleple popülaritesini arttırmaktadır. Yerel ve yol kenarı tezgah satışlarında aranır hale gelmiştir.

Geçmişi 1800 lü yıllara dayanan bu kırmızı kabak, Sindrella masalında ki at arabasına dönüşen balkabağı rolünü de alınca, halk arasında Sindrella balkabağı olarak da anılmaya başlamıştır.

Tatlı, turta, reçel yapımına uygun olduğu kadar yemeklerde de kullanılabilir. Çorbası muhteşemdir. Hafif olduğu kadar kıvamlı ve doyurucu olup, hazırlaması da oldukça basittir. Diğer güzel bir özelliği ise erken, daha küçükken topladığınız kabakları yaz aylarında kızartarak da, kızartmalarla birlikte tüketebilmenizdir. Oldukça bereketli, verilen emeğin karşılığını fazlasıyla veren, lezzetle tüketilen muhteşem bir kabaktır.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz meyvesinden tohum alabilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

Tohum ekimi

Detaylı bilgi tohumla birlikte gelmekte olup, bahar başında çimlendirilip toprak ısınır ısınmaz toprağa alınması erken hasat için önerilir. Tarla yetiştiriciliğine uygun. Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz.

Nasıl çimlendirilir ?

Detaylı çimlendirme bilgisi tohumla birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Meyve verimini takiben düzenli hasat yapın.

Nerede yetiştirilir ?

Bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

 

 

SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.