0

KÜPE ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KÜPE ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

PAKET İÇERİSİNDE + 50 ADET TOHUM BULUNUR

SARKAN ÇİÇEKLİ 

3 FARKLI ÇİÇEK RENGİ

 

Küpe çiçekleri ya da küpeli çiçekleri en güzel saksı bitkilerinden biridir. Sayısız çeşidi, renk renk çiçekleri vardır. Bir kaç genel kurala uyulup, bakımını bir kez öğrendiniz mi çok kolay yetiştirilen ve çiçeklendirilen bitkilerden de biridir. Tam sarkan ve saksı kenarlarından salkım salkım çiçeklerle taşan varyetelerinin yanı sıra, dikine boylanan türleri ve hatta doğrudan bahçeye dikebileceğiniz ve çalı formunda gelişen çeşitleri de mevcuttur. 

Yetiştirme: 

Sezon boyunca düzenli sulayın. Kıyı şeridi ve yaz aylarında aşırı sıcak bölgelerimizde bitki gölgeye alınmalı, yazın esen sıcak rüzgarlardan korunmalıdır. Kış aylarına girerken dip kök kısmına ağaç kabuklarından malçlama yapın ve kökleri donlardan koruyun. Donların geçmesine yakın baharda derin budama yapın ve çiçeklenip dallanmasını teşvik edin. 

Yazı sıcak geçen bölgelerde bitki serin ve öğle güneşi almayacağı bir yere yerleştirilmeli susuz bırakılmamalıdır. Tüm bölgelerde güneş yakıcılığını kaybettiği dönemler olan bahar, sonbahar ve kış aylarında ise bitki bol bol ışık alabileceği aydınlık bir yere taşınmalıdır. Küpe çiçekleri soğuktan etkilenmezler. Hatta kış aylarını ısıtmasız, don görmeyen aydınlık bir alanda geçiren yetişkin küpeler baharda çok daha güzel ve iri çiçeklenirler.
 
Dikim Yeri:  Yaz aylarında yarı gölge, bahar ve kış aylarında güneşli
Önerilen:  Saksı ve çiçek tarhları
Toprak:  Geçirgen sus tutumu yüksek bahçe toprağı ve ya toprak katkılı torf
Büyüme Hızı:  Hızlı
Çiçeklenme Dönemi:  İlk bahar ve Sonbahar aylarında yoğun olmak üzere sezon boyu
Bitkinin Maks. Eni:  45
Bitkinin Maks. Boyu:  30
Dona Dayanıklılık:  Dayanıklı
İklim Kuşağı
Ömrü:  Çok yıllık
 
Bakım:  Bitkinin kendini göstermesi için dallanması ve her dalda da çiçeklenmesi gerekir. Bu nedenle özellikle süs bitkilerini olabildiğince erken sipariş verin. Bu sayede bahara ve yaza dek gelişmek için fırsat bulurlar. 
Bitkinin dallanması için fide dikiminden ortalama 14 gün sonra tüm sürgün uçlarını tırnağınız ya da keskin bir bahçe makası yardımıyla budayınız. Bu işlemi yaptıktan 21-30 gün sonra bu kez yeni süren diğer tüm sürgün uçlarını ayn şekilde budayarak bir kez daha yapabilirsiniz. Bu şekilde bitkinizi baharda ve yaz aylarında çiçeklenmesi için hazırlamış olursunuz.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ TAZE OLARAK PAKETLENMİŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.