0

KUŞKONMAZ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KUŞKONMAZ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

PAKET İÇERİSİNDE 25 ADET TOHUM BULUNUR

Güçlü büyüyen ve bereketli türdür. Uzun, kalın mızraklar halinde kuşkonmaz yetiştirmenizi sağlar. Hasat bahar aylarında yapılır. Hasat edilen kuşkonmaz derin dondurucuda saklanmaya müsait, yüksek kaliteli ürün almanızı sağlar.

 

Tohum ekimi

Bahar aylarında bahçede hazırlanmış çimlendirme tarhlarında ekimi yapılır.

Nasıl çimlendirilir ?

Çimlendirmesi tecrübe, yetiştirmesi bakım ister. Bunun için bahçenin güneş gören ve yağmur alan bir yerinde hazırlanan toprağın üst kısmına kompost ve torf ta karıştırılarak çimlenme sahası hazırlanır. Ekimden önce tohumları, ılık içme suyunda 48 saat bekletin. Tohumları 5 cm derine 8 cm aralıklarla sıra oluşturacak şekilde dikin. Her sıra arasında 30 cm mesafe olmalıdır. Çimlenme yavaştır. Nem ve ısıyı korumak için şeffaf plastik örtü altında da başlatılabilir.

Çimlenmeden sonra, elle alınabilir boya gelen filizler, her filiz arası 30 cm kalacak şekilde seyreltilir. Bu şekilde bir sezon boyunca gelişmeye bırakılırlar. Bir sonraki sezon yeni bir dikim toprağı hazırlanır.  Toprak 2 ay önceden hazırlanmalı, 20-30 cm kadar derine inecek şekilde çapa ile havalandırılmalı, içine torf, kompost ve humus içeren toprağa yararlı organik maddeler katılmalıdır. Bu sayede toprağın nem tutuşu artacak, köklerin gelişimi için de gevşek bir yapı kazanacaktır. Bu toprağa yanmış gübrede katabilirsiniz.

Toprak 2 ay boyunca dinlendikten sonra, fideler topraktan köklerine hiç zarar vermeden Şubat sonu, Mart ortası gibi kalıcı yerlerine taşınırlar. Her fide arası 45 cm olmalı, sıra halinde dikimlerde her sıra arası en az 1 metre olmalıdır. Hasat ancak 3. Yılda sürgün uçlarının kesilmesi ile yapılır. 3. yıldan önce sürgün uçlarını kesmemeniz gerekir. 3. yılı takiben her Kasım ayında Kuşkonmazınızı yerden 1 karışa kadar budayın ve yeşil kısmı bahçeden dışarı atarak dönüştürün. Bu kısım kuşkonmaz zararlılarının yumurta bıraktığı kısım olduğundan bahçede tutmanız önerilmez. Artık her bahar sürecektir. Bahar başlamadan gübreleme yapın. Kök kısmı gölgede, başı güneşe erişir bir yerde konumlandırın.

Bakımı ve diğer bilgiler

Tecrübe ve bakım ister. Ekimin 3. yılında hasat toplamaya başlarsınız. Takip eden yıllarda düzenli ürün verir.

Nerede yetiştirilir ?

Bahçe yetiştiriciliği, sera ve tarla yetiştiriciliği için uygundur.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ TAZE OLARAK PAKETLENMİŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR

 

Ekim zamanı:Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs
Yetiştirme yeri:Bahçe
Özelliklerine göre:Geleneksel tohum
Türüne göre:Sebze
Hasat sezonu:İlkbaharda hasat, Yaz aylarında hasat
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.