0

KUZU KULAĞI EKŞİ OT TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

KUZUKULAĞI (EKŞİ OT)TOHUMU

EGENİN SAĞLIKLI YEŞİLLİKLERİNİ SOFRANIZA TEŞIYIN

GELENEKSEL TOHUMU ALINABİLİR

PAKET İÇERSİNDE + 200 TOHUM BULUNUR

 

Geleneksel geniş yaprak Labada . Çok yıllık, donlara dayanıklı, baharda ilk yeşeren sağlık dostu bir yeşilliktir. Ekşili ve meyvemsi tadı ile tüm salatalara renk ve lezzet katar. Yemeği yapılır. Tıpkı ıspanak pişirir gibi pişirilebilir. Bir kez dikildi mi yıllarca hasat etmeniz olanak verir.

Herkes sağlıklı beslenme hakkında yazılar yazdı, kitaplar çıkarttı, doktorlar programlar yaptı, ünlüler akla gelmez ürünlerin reklamlarına çıktı ancak Dünya sağlık örgütü tüm bu çılgınlığa son noktayı koydu.

Dünyanın en sağlıklı mutfağı Akdeniz mutfağı, en sağlıklı beslenme şeklininse Akdeniz tipi beslenme olduğunu ilan etti. Şimdi nerede olursanız olun Ege'nin ve Akdeniz havzasının tüm sağlıklı yeşilliklerini yetiştirebileceğiniz tohumlar Zengarden Ev ve Bahçe'de satışta.

Satışta olan tohumlar işlenmemiş, ilaçsız, geleneksel tohumlardır. Yetiştirdiğiniz bitkiden tohum alabilirsiniz. Aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız

Tohum ekimi

Son donlardan 7-8 hafta önce dikmeniz tavsiye edilir. İlk dikimin hemen ardından her 10 günde bir dikim yaparsanız aynı alanda sürekli hasat imkanı bulabilirsiniz. Bu şekilde ekim artık tohumların çimlenmeyeceği kadar havaların soğumasına dek devam eder.

Nasıl çimlendirilir ?

Detaylı çimlendirme bilgisi tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Verimli ve gevşek, tınlı bahçe toprağında güzel gelişir. Unutmayın ki kuzukulağı bir serin iklim bitkisidir. O nedenle sonbahar ve erken bahar döneminde yapacağınız ekimler size daha iyi ve lezzetli kuzukulağı hasadı yapma imkanı sağlar.

Nerede yetiştirilir ?

Tarla ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ TAZE OLARAK PAKETLENMİŞ GARANTİLİ İLAÇSIZ GELENEKSEL TOHUMLARDIR

 

Ekim zamanı:Her mevsim, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım
Yetiştirme yeri:Saksı, Bahçe, Pencere önü
Özelliklerine göre:Saksıda da yetişen, Aromatik baharat, Şifalı, Geleneksel tohum
Türüne göre:Aromatik Baharat
Hasat sezonu:İlkbaharda hasat, Yaz aylarında hasat, Sonbaharda hasat, Kış aylarında hasat, Dört mevsim hasat

 

 

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.