0

MAVİ ÇAN ÇİÇEĞİ TOHUMU + ÇİMLENDİRME TORFU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

MAVİ ÇAN ÇİÇEĞİ TOHUMU

YALINKAT

ORJİNAL PAKETİNDE

 

60 cm boylanan, tek veya çift yıllık çan çiçekler açan bitkidir. 60 cm boylanan çiçek sürgünleri uzun süre çan şekillidir ve büyük çiçeklerini üzerinden eksik etmez.

En ideal dikim topluluklar halinde dikimlerdir. Bu halleriyle görsel olarak bütünlük kazanırlar. Serin veya ılıman iklimde yetiştirilmeye uygundurlar. Ancak aşırı sıcak ve kurak alanlarda performans göstermezler.

Tohum ekimi

Bahar aylarından itibaren tohumu ekimi başlar. Sonbahar aylarında yapılan ekimlerde ilk yıl çiçek kalitesi daha yüksek olur. 14-21 günde ilk çimlenmeler başını gösterir.

Nasıl çimlendirilir ?

Nemli verimli ve geçirgen toprak yüzeyine ekim yapılır. Işık çimlenmeyi tetiklediğinden, tohumların üzerini ince bir tabaka toprakla örtmek ya da örtmeden ekmek uygun olur. Çimlenme gerçekleşene dek toprak nemini kaybetmemelidir. Saksıyı streç filmle sarmak ya da mini sera içine yerleştirmek sık başvurulan yöntemlerden biridir.

Şeffaf plastik bir koruma kabı ile hem nemi kaybetmemesini hem de dış etkilerden korunmasını sağlamış olursunuz. Yaz ortası ya da sonbahar başında fideleri, 30 cm aralıklı kalıcı yerlerine taşıyın. Diğer bitkilerden sağlıklı gelişmeleri için ayrı tutun. Bahçede hazırlayacağınız ayrı, sınırlandırılmış yarı gölge bir yer ya da genişçe bir saksı onları mutlu edecektir. Tohum çimlendirirken steril çimlendirme torfu kullanmanız, başarı yüzdenizi artıracaktır.

Bakımı ve diğer bilgiler

Kaliteli, orta verimli, nemli, içine funda torfu katılmış toprakta sağlıklı gelişim gösterir. Yarı gölgeden tam güneşli alanlarda yetiştirilebilir. Döktüğü tohumlardan yayılma eğilimi gösterir. Sınırlandırılmış tarh ekimine uygundur.

Nerede yetiştirilir ?

Küçük bahçe yetiştiriciliğine uygundur. Saksı ve ön bordür, merkez bitkilerin dış çevresine ekime uygundur. Arıcılıkta kullanımında elde edilen balı oldukça şekerli ve tatlıdır.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ TAZE OLARAK PAKETLENMİŞTİR.

Ekim zamanı:Mart, Nisan, Mayıs, Haziran
Dikim yeri:Bordür ve Tarhlar, Saksıya uygun
Özelliği:Çok yıllık, Kolay yetişen, Az bakım ister
İklim ve konumu:Gölge, Yarı gölge, Güneşli, Dona dayanıklı, Dona yarı dayanıklı
Çiçeklenme zamanı:İlkbahar, Yaz
Çiçek rengi:Mavi
Türüne göre:

saksı ve çiçek tarhı

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.