0

MOR ALTIN ÇİLEK TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş
  • Marka: BAHÇE LİFE
  • Kategori:
  • Stok 20+
  • Fiyat
  • 20.00 TL KDV DAHİL

MOR ALTIN ÇİLEK TOHUMU

İRİ VE LEZZETLİ MEYVELER

DOĞRUDAN DALNDAN YENİLEBİLEN

GELENEKSEL MOR ALTIN ÇİLEK TOHUMU

PAKETTEKİ TOHUM ADETİ 10 ADET

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

Mor altın çilek, diğer adıyla mor tomatillo daha iri meyvelidir. Yeşil varyetelere göre daha şekerli ve tatlı olan mor tür hemen dalından toplayarak tüketebileceğiniz lezzetli bir physalis varyetesidir. Hibrit olmadığından tohumu alınabilir.

Meyvesi olgunlaştıkça parlak mor bir renk alır. Önce yeşil olarak gelişen meyveler vitaminler açısından zengindir. 

Mor varyeteyi erkenden iç mekanda fidelemek ve don tehlikesi geçtikten sonra dış mekana almak sezonda size bol hasat imkanı verir.

Tohum ekimi

Tohum ekimi Şubat sonundan itibaren erken bahar döneminde dondan korunaklı alanda yapılır. Fideler Mart 15 ten itibaren bahçeye bol ışık alan güneşli bir alana taşınmalıdır. Mayıs sonundan itibaren fide dikimi, ılıman bölgelerde, uzun yaz ayları yaşayan illerde yapılabilir. Kısa yaz yaşıyan bölgelerde verim almak için son don tehlikesinden hemen sonra fide dikimi gerçekleştirilmelidir.

Çimlendirme

İç mekânda Şubat?tan Nisana kadar ekimini gerçekleştirin. Tohum toprağına ekip tohumların üzerini belli belirsiz toprakla örtüp nemli tutun. Mini sera uygulaması yapabilirsiniz. 21°C de 21-30 günde filizlenirler. Fideler görününce mini seradan alın.7 cm e ulaştıklarında daha geniş saksılara taşıdığınız filizleri, Mart sonu bahçeye ya da dış mekâna alabilirsiniz. 30-40 cm mesafeli dikin. Dış mekânda Mart 15 ten itibaren tohumları ekip, toprağı nemli tutun. Birbirine yakın çıkan filizlerde zayıf olanını söküp güçlü olanını saklayın.

Bakımı ve diğer bilgiler

Yetiştiriciliği domatese çok benzer. İlk soğuklarla birlikte bitki geçeceğinden meyvelerinin olgunlaşması için erken dikim önerilir. Yerde ya da sırıkla üretim yapılabilir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve geniş sebze konteynırlarında da yetiştirilebilir. Tarla, sera ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyvesinden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

Bu topladığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız

. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi ve gelecek nesillere aktarabileceğimizi unutmayınız.

SATIŞ DA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.