0

MRS.BURNS LİMONLU FESLEĞEN TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

LİMONLU FESLEĞEN TOHUMU

ARAMOTİK

SALATA VE SOSLARDA KULLANIMA UYGUN

LİMON TADINDA

PAKETTEKİ TOHUM ADETİ +50 ADET TOHUM

 

1940 lı yıllarda New Mexico da ilk kez bayan Burns tarafından yetiştirilen ve benzersiz pembe çiçekleri, limonlu aroması ile dikkat çeken geleneksel bir fesleğendir. Geleneksel reyhanlara ve satışımızda bulunan diğer varyetelere göre en uzun boylanan fesleğen olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Mrs. Burns fesleğen gerçekten, keskin limon tadı, arsız ve gür şekilde büyüyen ve hızla gelişen gövde yapısı, çiçeklenmeden önce 70 cm e varan boyu ve olağan dışı geniş yaprakları ile satışlarımızdaki en sıra dışı geleneksel reyhan varyetesi. Kaçırmayın ve mutlaka deneyin deriz.

Tohum ekimi

İç mekanda yıl boyu, dış mekanda bahar aylarında ekimi gerçekleştirilir.

Çimlendirme

Tohumları toprağı iyi hazırlanmış, yabancı tohum ve hastalık bulunmayan ekim tarhlarına, tohum kalınlığının 3 katı derine ekin. Sulayın. Çimlenme 18-22 derecede nemli toprakta gerçekleşir. Fesleğen tohumları çimlenene dek toprağın nemli kalmasını isterler. Gerekirse çimlenme gerçekleşene dek saksının üstünü ışık geçiren bir naylonla kapatabilirsiniz. Bu halde aydınlık, doğrudan öğle güneşi almayan sıcak bir yere saksınızı yerleştirin. Çimlenme gerçekleşene dek her gün naylonu açarak havalandırın ve toprağın nemini elinizle kontrol edin.

Çimlenme gerçekleşip ilk filizler gözükür gözükmez naylonu kaldırın. Çimlenme uygun koşullarda 7-14 gün içinde gerçekleşir.

Püf noktası:

Fesleğen,adaçayı  ve nane gibi bitkilerin dallarını kesip baş aşağı gelecek şekilde asarsanız, küflenme ve dağılma olmadan yapraklarını kolaylıkla kurutabilirsiniz. İyi hava akımı olan sıcak bir yerde bir haftada kururlar. 

Bakımı ve diğer bilgiler

Aromatik bitkiler yoğun bir bakım istemezler. Sanılanın aksine hasat edilip biçildikçe güçlenir ve daha güzel gelişirler. Aromatik bitkilerin çoğu normal bahçe toprağında sıkıntısız büyürler. Yapı marketlerden alınan torflarla yetiştiricilikte mutlaka toprak bazlı torf alınmalı yoksa alınan torfa bahçe toprağı ilave edilmelidir. Toprak aromatik bitkilerin tadını ve kalitesini etkileyen ilk faktördür.

2. faktör ise güneştir. Ne kadar uzun saatler doğrudan güneş alırlarsa aromaları o denli yoğun olur. Sabah erken saatlerde hasat ettiğiniz aromatik baharatınız ile öğle güneşinde topladığınız bahar arasında tat ve aroma farkı olacaktır.

Kuraklığa dayanıklı olsalarda saksı yetiştiriciliğinde düzenli sulama esastır ve 3. faktördür. Düzenli sulanan, bol güneş alıp, sık sık hasat edilen aromatik bitkiler, şifalı baharat tarhlarınızı ve saksılarınızı doldurup taşarlar ve yıllarca sağlıklı bir şekilde sizin sağlığınıza gelişirler.

Nerede yetiştirilir ?

Küçük bahçe ve tarla üretimine uygun. Geleneksel tarım teknikleri ile yetiştiriciliğe uygun. Saksı bahçeciliğine uygun.

Geleneksel tohum

Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Bitkiden toplayacağınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR.

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.