0

ŞEKER KÜPÜ KAVUN TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş
  • Marka: BAHÇE LİFE
  • Kategori:
  • Stok 20+
  • Fiyat
  • 20.00 TL KDV DAHİL

ŞEKER KÜPÜ KAVUN TOHUMU 

10-15 CM MEYVELER

GELENEKSEL-TOHUMU ALINABİLİR

PAKET İÇERSİNDE + 10 ADET TOHUM BULUNUR

 

Honeyrock, şekerküpü kavun, gri-yeşil gövdeli, lezzetli, somon rengi meyvesi olan bir kavundur. Adı gibi kendi de tatlı olan kavun bir o kadar da hoş kokuludur. Uzun süre saklanmaya müsait bir tür olduğundan tercih edilir.

Serin bölgelerde daha iyi gelişim gösteren Şekerküpü Honeyrock, 1 ile 2 kiloluk kavunlar verir.

Siz de tamamen doğal ve genetiği ile oynanmamış, hibrit olmayan ürünler arıyorsanız Geleneksel logolu sebze ve meyvelerimizi kaçırmayın. Geleneksel logolu tüm tohumlar, en az 2 nesildir, verimliliği ve lezzeti kanıtlanmış, tamamen doğal tohumlardır. Hibrit değildirler ve lezzetlerini doğal olmalarına borçludurlar. Geleneksel logolu tüm meyve ve sebzelerin tohumundan bir sonraki yıl üretim yapabilirsiniz.

Tohum ekimi

İlkbaharda toprak sıcaklığı 15 dereceye ulaştığında yapılır. Tohumlar fideleme kaplarında da fidelenebilir. Her fide arası 1-1.5 metre mesafeli olmalıdır.

Nasıl çimlendirilir ?

Kavun ekildiği yerde büyüyen ve köklerinin oynatılmasından hoşlanmayan bir bitki olduğu için, evde başlatmanız önerilmez. Bunun yerine doğrudan don tehlikesi geçtikten sonra büyüyeceği yere dikin.

7-10 günde 24/27 derece ısıda çimlenen tohumları, toprağın yaklaşık 2.5 cm derinine ekin. Ekim toprağını önceden çapalamanız ve organik gübreyle zenginleştirmeniz çabuk ve sağlıklı büyümesini sağlar. Kavun filiz döneminde çok sulanırsa filiz çürür. Dikkatli ve yeterli sulayıp, aşırı sulamadan kaçının.

İç mekanda başlatacaksanız: Son donlar geçmeden 2-3 hafta önce çimlendirmeniz doğru olacaktır. Erken çimlendirmede bitki hızla büyüyecek toprağa alınmadan önce kapalı mekânda bakımı zorlaşacaktır.

Sağlıklı yetiştiricilik için püf noktalarını da dikkate alarak ekim yapınız. Ekim öncesi ılık içme suyunda 1-2 saat tohumları bekletiniz. Tohumları beklerken, ekim yapacağınız saksının içine kese kâğıdından ya da gazete kâğıdından, bitki filizlendikten sonra saksıdan alırken köklerinin dağılmasını engelleyecek bir düzenek yapın. Saksıdan filizi bu şekilde, kökler zarar görmeden toprağa aldığınızda, gazete birkaç hafta içinde toprakta eriyecek, kökler sağlıklı gelişecektir. Tohumu bu şekilde hazırladığınız saksılara doldurulan nemli çimlendirme torfuna yaklaşık 2.5 cm derinliğe ekip, sulayın.

Çimlenme 7-10 günde 24-27 °C yüksek sıcaklıkta gerçekleşir. Filizlenen bitki; dış mekâna son don tehlikesi geçtikten sonra yukarıda bahsedilen usulle dikkatlice alınmalı, gerekirse toprağın ısınması beklenmelidir. Ekim toprağı tohum ekildiği gün yani bitki toprağa alınmadan önce havalandırılmalı, organik gübreyle beslenmelidir. Bitki toprağa alınana kadar dinlenen toprakta daha hızlı ve sağlıklı gelişir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Bitkiler 10-15 cm boya ulaştıklarında ilk çapa yapılır ve bitkilerin boğazları doldurulur. Yabancı ot durumuna göre bitki toprak yüzeyini örtene kadar çapa yapılır. Sulamada dikkatli olunmalıdır. Fazla su iriliği sağlasa da tat ve aromayı bozmaktadır. Hasat döneminde sulama yapılmaz. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve lerle desteklenen toprakta yetişen kavun bol hasat verir.

Ne zaman hasat edilir?

Tam olum evresindeki kavunlar, karpuzun aksine ağırlaşır. Meyve saplarının ve gövde üzerinde bulunan kulakçıklar kurur, meyve sapı tamamen kurur, meyvenin çiçek burnu hafifçe yumuşar, dip kısmı kendine has koku verir, irilik ve şekil olarak çeşit özelliğini gösterir durumlar hasat olgunluğuna işaret eder.

Nerede yetiştirilir ?

Küçük bahçe ve tarla üretimine uygun. Geleneksel tarım teknikleri ile yetiştiriciliğe uygun.

Diğer

Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Çiçek başı geçtikten sonra oluşan tohum keselerinden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

SATIŞ TA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN 

ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞTIR.

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.