0

SİYAH DOMATES TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

SİYAH DOMATES TOHUMU 10 ADET

 

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

 

Indigo rose içerdiği anthocyanins maddesi nedeni ile bir anti oksidan deposudur. Erken evrede yeşil gelişen domatesler doğrudan güneş ışığı almaya başladıklarında simsiyah bir renk almaya başlarlar. Bugüne dek gördüğünüz en siyah domatestir. Güneşe maruz kalan her pigmenti kömür siyahı net bir renk alır. Tamamen doğaldır. Geleneksel bir tür olduğundan tohumunu aldığınız domatesin aynısından yıllarca üretebilirsiniz. Bir daha tohum almanıza gerek kalmaz.

Kalın kabuklu tür özellikle antioksidan etkin maddelerce zengin olduğundan yetiştirilir. Mutlaka yetiştirirken sırıkla destekleyiniz.

Bodur sırık tip domates fazla boylanmaz. Erkenci varyete tohum ekiminden sadece 75 günde ilk hasadı toplamaya başlamanıza olanak verir. Sıcakta meyve tutumu iyi olan tür, bol güneş ve uzun yaz aylarında daha güzel renk alır.

 
Ekim:  Fide yetiştirme materyali tavlı ise sulamaya gerek yoktur. Aksi halde, fide yetiştirme materyali ile doldurulmuş fide torbaları veya fide yetiştirme kaplarının iyice sulanması ve sonra tohum ekiminin yapılması gerekir. Tohumların 3-4 saat ıslatıldıktan sonra ekilmeleri çimlenmeyi kolaylaştırır. Tohumlar ortalama 1 cm derinliğe ekilmelidir. Tohum ekimini takiben tekrar hafifçe sulanması faydalıdır.
Fidelenme:  Fide yetiştiriciliğinde genel olarak ( torf, perlit, vermikulit) veya (torf, perlit, toprak) veya (yanmış hayvan gübresi, kum, toprak) gibi karışımlar kullanılır. Yanmış hayvan gübresi, kum, toprak karışımında 1:1:1 oranı kullanılır. Torf, perlit, toprak karışımında 2:1:1 oranı kullanılmaktadır.
Bakım:  Domates nemi sever. Su noksanlığında üst yapraklar kıvrılır. Çok nemli, ağır topraklarda ise bitkiler hastalanır. Toprak nem eksikliğinin en duyarlı olduğu dönemler; çimlenme, çıkış, çiçeklenme ve meyve oluşumu dönemleridir. Aşırı toprak nemi vegetatif gelişmeyi hızlandırır. Meyveler ceviz iriliğini alıncaya kadar gerekmedikçe sulama yapılmamalı, daha sonraki devrede, yağışlı bölgelerde 2-3, kurak bölgelerde 4-5 kez sulama yapılmalıdır.
İdeal:  Saksıda da yetiştirilebilir. Bahçe ve tarla yetiştiriciliğine uygun.
Diğer:  Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyvesinden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.
SATIŞDA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.