0

SİYAH HAVUÇ TOHUMU GELENEKSEL

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

SİYAH HAVUÇ TOHUMU

GELENEKSEL TOHUMU ALINABİLİR TOHUM

PAKETTEKİ TOHUM ADETİ +100 TOHUM

 

Pusa asita havuç tohumu, ömrünü geleneksel ve tohumu alınabilir sebzeleri; Hindistan çiftçileri için geliştirmeye adayan Pritam Kalia'nın Dünya'mıza armağanı.

Pritam, küçük çiftçilerin tohuma para ödemesine gerek kalmadan yetiştirdikleri sebzelerden tohum alabilecekleri, hibritler kadar dayanıklı ve fakir Hint nüfusunu besleyecek kadar vitaminli sebzeleri geliştirmeye adayan bir Hintli. İşte Pusa Asita siyah havuç tohumu da bunlardan biri. Tamamen doğal bir havuç ve yetiştirdiğiniz havuçunuzdan tohumda alıp aynı kalitede havuçlar yetiştirmeye devam edebiliyorsunuz. Antioksidanlarla o kadar dolu ki, rengi siyah ve denilen o ki Hollanda'lıların geliştirdikleri bugün yediğimiz turuncu havuçtan daha zengin bir lezzeti var.

O zaman ne yapıyoruz, bu yetiştirmesi göz açıp kapayıncaya kadar geçen süre kadar hızlı yetişen siyah havucu sadece yetiştirmekle kalmıyoruz, bir kısmını tohuma bırakıp tohumlarını da saklıyoruz, dostlarımızla paylaşıp, yayılıp gelişmesine destek oluyoruz. Hadi bakalım, bu bahar ellerinizi biraz toprakla kirletin.

Tohum ekimi

Ağır ve killi topraklara ekimi tavsiye edilmez. Yabancı otlardan temizlenmiş alanlarda, hafif, milli, geçirgen, ince topraklarda ekimi daha uygundur. Tohumlar 10 derecenin üstünde sıcaklıkta çimlenirler. Tohumlar uzun süre toprakta çimlenmeden bekleyebilir ve zamana yayılmış olarak çimlenebilirler. Bu nedenle yabani ot temizliği ihmal edilmemelidir.

Dikim

Havuç serin iklim sebzesidir. Özellikle çimlenme ve sonrasındaki erken dönemde soğuklara karşı dayanıklı olması nedeniyle serin bölgelerimizde erken ilkbahar aylarında ılıman bölgelerimizde ise kış aylarında rahatça yetiştirilebilmektedir. Havuç derin bünyeli, serin, besin maddelerince zengin iyi işlenmiş toprak ister. pH 6-6.5 arasında değer taşıyan topraklar havuç yetiştiriciliği için ideal topraklardır.

Bakımı ve diğer bilgiler

Havuç düzenli sulanan nemli topraklarda iyi gelişim gösterir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı ve geniş sebze konteynırlarında da yetiştirilebilir. Tarla ve bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Geleneksel tohum

Bu ürün geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyvesinden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ İLAÇSIZ GELENEKSEL TOHUMU ALINABİLİR TAZE PAKETLENMİŞ TOHUMLARDIR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.