0

TAZE SOĞAN TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

TAZE SOĞAN TOHUMU

SOFRALIK TAZE SOĞAN 

YIL BOYU HASAT

BİR PAKETTE ORTALAMA 120 TOHUM BULUNUR

 

Türkiye'de yüksek verimde yetiştirilebilen, sofralık taze soğan varyetesidir. Bembeyaz köklenen dip kısmına kontrast yemyeşil yapraklı kısmı ile mükemmel bir taze soğan türüdür. Yüksek sıcak iklim ve Türkiye'de sık rastlanan küflenmelere karşı dirençlidir. Bereketli bir sezon için ilk tercih edilen popüler tür, sıralı ekimlerde sürekli hasat imkanı da sağlar.

not : Anti-bakteriyel özellikleriyle bilinen taze soğan kesinlikle sofradan eksik edilmemesi gereken sebzelerin başında gelir. Yüksek tansiyonu dengeler.

Soğan ailesindeki bitkiler diğer sebzeler gibi yumrularını oluştururken her şeyi topraktan, yumrunun içine alırlar. Ağır kimyasallar ve suni gübrelerle yetiştirilmiş bu tür sebzeler, size yarar sağlamak bir yana, topraktan doğrudan aldıkları tüm yapay kimyasalları doğrudan size taşırlar. Oysa bu gibi sebzelerin piyasada artık organik üretimlerine ulaşmak her geçen gün kolaylaşmakta. Unutmayın, siz organik ürünleri tükettikçe; üreticiler daha çok organik ürün üreteceklerdir. Organik üretim kadar organik tüketimi de desteklemek bu sürecin gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Sizlerde satın aldığınız tohumları üretirken geleneksel yöntemle yetiştiricilik yapın. Hızla büyümesi ya da reklam filmlerindeki gibi kusursuz sebzeler yetiştirmeye odaklanmak yerine, doğal gübrelerle ama tadı, sağlığı, şifası yerinde sebzeler yetiştirin.

Tohum ekimi

Bahar başından Sonbahar ortasına dek ekimi yapılabilir. Geç ekimlerde takip eden baharda hasat imkanı doğar.

Nasıl çimlendirilir ?

Detaylı çimlendirme ve fideleme bilgileri tohum ile birlikte gönderilmektedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Kolay, geçirgen, nemli ve verimli bahçe toprağında hızla gelişir. Sıcak dönemlerde düzenli sulama ister. Serin ortamda daha iyi gelişim gösterir.

Nerede yetiştirilir ?

Küçük bahçeler, sera,tarla, teras ve balkon üretimine uygundur.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.