0

TURŞULUK SOĞAN TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş

TURŞULUK SOĞAN TOHUMU

İNCİ SOĞANI

KISA GÜN SOĞANI GELENEKSEL

PAKET İÇERSİNDE +100 ADET TOHUM BULUNUR

Arka bahçesinde yetiştiricilik yapanlar için Zengarden'dan çok seveceğiniz bir soğan, İnci Soğanı.
Yarı tatlı, mini yaklaşık 2.5-3 cm çaplı soğanlar yetiştirmenize olanak verir. Özellikle turşu yapımında boyutları ve turşu içinde yarı şeffaf, parlak bir görüntü almaları nedeni ile bu adı almışlardır. İnci soğan, taze olarak da tüketilebilen, bahçe yetiştiriciliğine uygun bir varyetedir. Ortalama hasat 150-180 gündür.

 

Tohum ekimi

Kısa gün varyetesi Güney Bölgeler için idealdir. Doğrudan Bahar başında hazırlanan üretim tarhlarına ya da Sonbahar aylarında Baharda hasat yapmak istediğiniz yere ekin. Sıra ekimlerde 20 cm fide mesafesi bırakınız

Nasıl çimlendirilir ?

Detaylı çimlendirme ve fideleme bilgisi tohum ile birlikte gönderilecektir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Dikimden başlayarak 10-15 cm boydan sonra ot alma ve toprağı kabartma amacıyla 1. çapa yapılır. Bitkinin gelişme durumuna göre 3-4 çapa yapılabilir. Soğan dengeli gübrelerle beslenmelidir. Yavaş yarayışlı Kompost hayvan gübresi, peletli gübreler ve lerle desteklenen toprakta yetişen soğan yüksek kalitede ve bol hasat verir.

Nerede yetiştirilir ?

Tarla ve küçük bahçe yetiştiriciliğine uygun.

Diğer

Bitki geleneksel tür olduğundan tohumu alınarak nesli devam ettirilebilir. Alınan tohumdan her yıl aynı kalitede bitki yetiştirebilirsiniz. Meyveden aldığınız tohumları oda sıcaklığında, nem, rutubet, ışık almayan serince bir çekmece içinde saklayınız. Bu aldığınız tohumları dikim öncesi yetiştirebilecek kişilerle paylaşınız ve onlara tohumun geleneksel olduğunu, sezon sonunda meyveden neslin devamı için tohum alması gerektiğini anlatınız. Ancak bu şekilde ülkemizde geleneksel tohumları kaybetmeden koruyabileceğimizi unutmayınız.

SATIŞTA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENDİRME TESTLERİ YAPILMIŞ GARANTİLİ TOHUMLARDIR.

TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.