0

VESKA ÇİLEK TOHUMU

Hızlı Gönderi
Kapıda Ödeme
Taksitli Alışveriş
  • Marka: BAHÇE LİFE
  • Kategori:
  • Stok 20+
  • Fiyat
  • 22.00 TL KDV DAHİL

VESKA ÇİLEK TOHUMU

GELENEKSEL BÜYÜK MEYVELİ

UNUTULAN LEZZET

GERÇEK MİS KOKULU ÇİLEK 

PAKET İÇERSİNDE 50 ADET TOHUM BULUNUR

PİYASADAKİ DİĞER TOHUMLAR İLE KARŞILAŞTIRMAYINIZ ÜRÜNÜMÜZ GARANTİLİ VE ÇİMLENME TESTİ YAPILMIŞTIR

Bugüne kadar marketlerden, pazardan aldığınız, daha eve getirmeden bozulan, tatsız, kokusuz çilekleri unutun. Hibrit olmayan, tadı lezzeti kaçmayan, uzun süre dayanan, üstelik yetiştirmesi de çok kolay olan bir çilek var.

Geleneksel Vesca çileği. Vesca Alpine varyetesi, aslında zaman zaman duyduğumuz ancak artık piyasada rastlayamadığımız, meşhur, küçük meyveli, ancak kendinden büyük tadı ve kokusu olan çileğin ta kendisi.

Alpine Geleneksel Vesca'yı, piyasada satılan, büyük renkli meyveli ancak tatsız kokusuz çileklerle karşılaştırmayın. Vesca varyetesi hibrit türlere göre daha küçük meyveli, ancak kokulu, dayanıklı ve lezzetli bir türdür. Yine Zengarden satışlarında bulunan Bostan Çileği türünün yakın akrabasıdır ve meyveleri daha iridir. Her ikisi de genetiği ile oynanmamış, tamamen doğal ve hibrit olmayan türlerdir.

Eskiler bilirler, çileğin küçüğü alınırdı. İşte o küçük çilekleri veren, kokulu ve lezzetli Alpine Vesca çileği, sizin yetiştirmenizi bekliyor.

İyi haber, çilek sanılanın aksine kolay yetiştirilen, hızlı büyüyen ve meyve tutmaya başladığında sürekli meyve veren çok yıllık bir bitki. Hem saksıda hem de bahçenizde yetiştirebilirsiniz. Hadi beklemeden, ekim tarhlarınızı hazırlayın, bu yaz reçelleri kendi çileklerimizden yapacağız.

Siz de genetiği ile oynanmamış, hibrit olmayan doğal ürünler arıyorsanız GELENEKSEL Logolu sebze meyvelerimizi kaçırmayın. Geleneksel logolu tüm tohumlar, en az 2 nesildir, verimliliği ve lezzeti kanıtlanmış, tamamen doğal tohumlardır. Hibrit değildirler ve lezzetlerini doğal olmalarına borçludurlar. Yediğiniz sebzenin meyvenin gerçekte nasıl mis gibi koktuğunu, ne kadar lezzetli olduğunu hatırlamak istiyorsanız Geleneksel Logolu ürünleri arayınız. Geleneksel logosu bulunan tüm ürünlerin tohumu alınabilir ve yeniden ekimi yapılabilir.

 

Tohum ekimi

Sonbaharda ya da Bahar başında ısı ortalama 5°C ye düştüğünde ekim yapın. Ekim toprağının geçirgen olmasına gayret gösterin. Kış aylarını soğuk ve nemli toprakta geçiren tohumlar, bahar başında çimlenir.

Nasıl çimlendirilir ?

İç mekanda: Nemli, steril ekim torfu doldurduğunuz üretim saksısının yüzeyine tohumları ekiniz ve bu şekilde 6-8 hafta boyunca buzdolabında tutunuz. Bu sayede tohum, doğada geçireceği nemli ve soğuk kış aylarını, buzdolabında, suni olarak hazırladığınız ortamda geçirecektir. Süre sonunda buzdolabından alarak, aydınlık, 17-20°C bir ortamda, çimlenmesini sağlayınız.

Genç filizler ilk gerçek yapraklarını verdiklerinde artık yavaş yavaş fidelenmek için 10 cm lik saksılara alınır. Fideleme tarihine göre; Bahar ortası ya da Sonbahar başında bahçeye taşınır.

İlk yıl köklerin gelişmesi için, açan çiçeklerini kopartın. Sıralı ekimlerde fideleri, bahar ortası ya da sonbahar başında dikime alın. Her sıra arasında 1 metre, her fide arasında 40 cm mesafe bırakın. Fideleri dikmeden toprak yüzeyini siyah tarımsal plastik örtü ile kapatıp, açtığınız deliklere dikimi gerçekleştirirseniz, ayrık otu temizleme zahmetinden kurtulursunuz. Toprağın meyveye sıçramasını da bu yolla engellersiniz.

Sulama yaparken, hem bitkiyi hem de meyveleri ıslatmayın. Bu Botrytis denilen ve küflenmeye sebep olan bir hastalığa davetiyedir.

Bakımı ve diğer bilgiler

Çilek, kökleri ıslak kalsın sevmez, bu nedenle toprağını geçirgen, organik maddece zengin asidik ister. Gölgede yetişir ancak güneşte coşar. Çok yıllık bir bitkidir. Hastalıktan arî kalması için her üç yılda bir, toprağını komple değiştiriniz. Yetiştirme toprağına bol bol yanmış gübre katıp, iyice karıştırınız. Çilek ektiğinizde kökler gübreye değmemeli, toprağa iyice karışmış olmalıdır.

Hasat: Meyveleri topladıktan sonra, istemediğiniz yerlere uzayan kökleri ve eskimiş geçmiş bitkileri sökün. Kökten yukarı 10 cm kalacak şekilde budama yapın. Buradan yeniden sürecektir.

Nerede yetiştirilir ?

Saksı, bahçe ve kasa üretimine uygun.

SATIŞ DA OLAN TÜM TOHUMLARIMIZIN ÇİMLENME TESTİ 
YAPILDIKTAN SONRA PAKETLENMİŞTİR.
TESLİMAT

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 15:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Köy adreslerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir.

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

Yorum yapabilmek için Giriş Yapın veya Üye Olun
Henüz yorum yapılmadı.
TEK TIKLA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Sitemiz üzerinden güvenli alışverişin tadını çıkarın.
HIZLI TESLİMAT
Siparişleriniz en kısa sürede elinize ulaşır.
SORUNSUZ İADE
Aldığınız ürünleri kolay iade edin.
MOBİL UYGULAMA
Mobil uygulamamız üzerinden siparişlerinizi takip edin.